EnglishDeutschPolski

Dowiedz się więcej o fotowoltaice

Masz pytanie? My znamy odpowiedź!

Kontakt

Sprawiamy, że fotowoltaika
staje się łatwiejsza

Jeżeli nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, skontaktuj się z nami!

Najczęściej zadawane pytania

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Panele fotowoltaiczne - najprościej mówiąc - zamieniają energię dostarczaną przez promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, którą możesz wykorzystać w swoim domu, firmie, gospodarstwie. Panele słoneczne od wschodu do zachodu słońca generują prąd stały, który następnie dzięki inwerterowi jest przekształcany na prąd zmienny.

Jak zła pogoda wpływa na działanie moich paneli fotowoltaicznych?

Polska z uwagi na warunki atmosferyczne niczym nie odbiega od Niemiec - które są liderem na rynku produkcji energii ze źródeł odnawialnych, w tym oczywiście energetyki słonecznej. Średnie roczne nasłonecznienie powierzchni ziemi w Polsce wynosi ok. 900 - 1100 kWh/m2, co w rezultacie przynosi roczną produkcję na poziomie ok. 110-150 kWh energii elektrycznej z m2 panela fotowoltaicznego! Zacienienie paneli słonecznych może być problemem, z uwagi na to, iż panele osiągają optimum mocy wyjściowej, gdy promienie słoneczne padają na nie bezpośrednio. Pozwól naszym specjalistom indywidualnie ocenić Twoją sytuację i znaleźć jak najlepsze rozwiązanie!

Jakie dokumenty są mi potrzebne do wybudowania własnej instalacji fotowoltaicznej?

Wbrew pozorom, nie musisz załatwiać tony dokumentów, starać się o koncesję czy pozwolenia budowlane, jeżeli zainstalujesz zestaw mocy nieprzekraczający 50 kWh. Nie musisz również posiadać działalności gospodarczej. Niczym się nie martw, współpracując z nami, nasi specjaliści dopełnią wszelkie formalności za Ciebie!

Czy panele fotowoltaiczne są bezpieczne?

W naszym wykonaniu, prawidłowo działające, zamontowane oraz eksploatowane moduły fotowoltaiczne nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi. Dodatkowo - w porównaniu do innych urządzeń elektrycznych - produkują znikome promieniowanie elektromagnetyczne.

Po ilu latach zwróci mi się inwestycja w panele słoneczne?

Wszystkie urządzenia elektryczne w Twoim domu mogą być zasilane z paneli fotowoltaicznych - nawet ogrzewanie elektryczne! Całość inwestycji w panele fotowoltaiczne zwraca się po około 7 - 10 latach, a producent zakłada 25 letni czas pracy bezawaryjnej. Co to oznacza? Praktycznie przez 15 lat masz prąd całkowicie za darmo!